Soczewki okularowe

Niezależnie od sytuacji dobre widzenie jest nam absolutnie niezbędne. Odpowiednio dobrane soczewki gwarantują odpowiednią korekcję wzroku i komfort podczas pracy, wypoczynku czy też prowadzenia samochodu.

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć lekkie i bezpieczne nowoczesne soczewki znanych producentów.

Wykonujemy okulary z soczewkami:

 • progresywnymi
 • jednoogniskowymi
 • dwuogniskowymi
 • fotochromowymi
 • na odległości bliskie i pośrednie
 • cylindrycznymi
 • asferycznymi
 • z powłoką antyrefleksyjną
 • z powłokami blokującymi promienie UV
 • z powłokami blokującymi światło niebieskie
 • o wysokim indeksie (pocieniane)
 • przeciwsłonecznymi
 • polaryzacyjnymi
 • specjalnie dla dzieci
 • mineralnymi

Soczewki progresywne

To doskonałe rozwiązanie głównie w przypadku osób, które cierpią na starczowzroczność, czyli tak zwaną presbyopię.

Ich wyjątkowość polega na bardzo specyficznej budowie soczewek. Są one skonstruowane w ten sposób, aby łagodnie zmieniać moc w swoim pionowym przekroju. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby, które do tej pory musiały korzystać z dwóch par okularów, teraz zobaczą wszystko wyraźnie w każdej sytuacji. Okulary progresywne wyglądają wyjątkowo estetycznie i są bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Zawierają kilka obszarów korekcji, pozwalających użytkownikowi widzieć wyraźnie na każdą odległość.

Obszar do dali - znajduje się w górnej części soczewek- zapewnia komfortowe pole widzenia z daleka, na przykład podczas prowadzenia somochodu, oglądania telewizji, filmu w kinie lub podziwiania krajobrazu.

Obszar pośredni - obszar pośredni to środkowa czesć soczewek, w której moc stopniowo i delikatnie zaczyna przechodzić z korekcji dali na korekcję dostosowaną do bliży. Szerokość tego obszaru zależy od wybranej indywidualnie dla każdego użytkownika konstrukcji soczewek. Mimo iż jest to najwęższa część, umożliwia użytkownikowi wyraźne widzenie na dystansach pośrednich, takich jak ekran komputera lub deska rozdzielcza samochodu.

Obszar do bliży - obszar ten jest umiejscowiony w dolnej części soczewek i przeznaczony jest do czytania lub oglądania obiektów z bliska. W obszarze tym moc soczewki jest największa, co gwarantuje komfortowe, szerokie pole widzenia.

Dobór odpowiednich soczewek progresywnych nie jest prostym procesem. Wykwalifikowany personel posiadający długoletnie doświadczenie chętnie wytłumaczy Państwu zasadę działania oraz liczne możliwości związane z soczewkami progresywnymi.

Soczewki dwuogniskowe

Soczewki dwuogniskowe umożliwiają patrzenie do dali i do bliży przy użyciu jednej pary okularów. Patrząc przez środek soczewki widzimy przedmioty znajdujące się daleko, natomiast koncentrując wzrok w dolnej części szkła,skupiamy się na obiektach położonych blisko.

Im większe pole do bliży, tym bardziej komfortowe użytkowanie okularów. Właściwie dobrany rozmiar zapewni Tobie swobodne i precyzyjne widzenie nawet najmniejszych elementów otoczenia.

 • właściwie dobrany rozmiar pola do bliży zapewni komfortowe, a co najważniejsze precyzyjne widzenie nawet najmniejszych detali otoczenia
 • soczewki ze średnim i dużym polem do bliży powinny w szczególności wybierać osoby wykonujące prace precyzyjne

Soczewki z powłoką antyrefleksyjną

Powłoki AR poprawiają kontrast widzenia oraz przejrzystość soczewek (aż do ok. 99%). Są one szczególnie polecane dla osób pracujących przed monitorami komputerowymi oraz w sztucznym oświetleniu, gdyż zmniejszają uczucie zmęczenia oraz chronią przed szkodliwym promieniowaniem.

Dodatkową zaletą powłok AR jest wygaszenie odbić powstających na powierzchni szkieł okularowych, co zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia samochodu.

W naszym salonie chętnie poinformujemy Cię o licznych możliwościach i rodzajach powłok, możliwościach związanych z uszlachetnieniami czy też nowościach na rynku.

Soczewki wysokoindeksowe (pocieniane)

Soczewki pocieniane (wysokoindeksowe) to propozycja dla osób, które pomimo posiadania średniej lub dużej wady wzroku chcą posiadać cienkie szkła.  Ich zredukowana masa i grubość sprawiają, iż nawet przy dużych mocach można czuć się komfortowo i modnie.

Soczewki wysokoindeksowe to najlepszy wybór dla osób, które pomimo znaczącej wady wzroku chcą posiadać cienkie i lekkie szkła.

Co je wyróżnia:

Podwyższona odporność na uszkodzenia sprawia, iż świetnie nadają się one również do opraw bezramkowych (wierconych, typu patent) i półotwartych (na żyłkę).

Ich zredukowana masa i grubość sprawiają, iż nawet przy dużych mocach można czuć się komfortowo i modnie.

Soczewki asferyczne

Ich podstawową zaletą jest szersze pola widzenia niż w przypadku klasycznych konstrukcji sferycznych. Redukują efekt powiększonych / pomniejszonych oczu a także wyróżniają się lepszą estetyką.

W stosunku do soczewek sferycznych konstrukcje asferyczne charakteryzować będą się bardziej spłaszczonym wyglądem. W niektórych przypadkach połączone będzie to także ze redukcją grubości.

Soczewki fotochromowe

Bezbarwne gdy to konieczne. Przeciwsłoneczne gdy tego potrzebujesz.

Soczewki fotochromowe posiadają zdolność do automatycznego zmieniania zabarwienia od przejrzystego do ciemnego poprzez wszytkie odcienie pośrednie. Są one zaprojektowane tak, aby szybko adaptowały się od przejrzystości w pomieszczeniach do pełnego zabarwienia w jasnym świetle słonecznym. Wieczorem i nocą soczewki te są całkowicie przejrzyste.

Soczewki polaryzacyjne

Soczewki polaryzacyjne to komfort widzenia dostępny dla wszystkich użytkowników okularów. Obraz, jaki widzimy przez soczewki z polaryzacją jest bardziej ostry i nasycony barwami, niż widziany „gołym” okiem.

Soczewki polaryzacyjne zapewniają ochronę wzroku przed światłem słonecznym oraz promieniowaniem ultrafioletowym. Ich główna funkcja, odróżniająca je od standardowych soczewek barwionych, to pełna redukcja odbić i odblasków. Ich zalety docenią wszystkie osoby spędzające czas w warunkach silnego nasłonecznienia, a tym samym narażone dla działanie męczących refleksów świetlnych (kierowcy, żeglarze, sportowcy).

Kiedy warto używać okularów z polaryzacją?

Okulary polaryzacyjne tak naprawdę przydadzą się każdemu z nas. Doskonale sprawdzają się w następujących sytuacjach:

 1. Zimą (na śniegu, w czasie jazdy na nartach, ale też zwyczajnego spaceru)
 2. W czasie prowadzenia samochodu w każdych warunkach atmosferycznych
 3. Dla marynarzy i wędkarzy oraz osób uprawiających sporty wodne - minimalizuje refleksy wodne
 4. Dla osób z wadą wzroku lub astygmatyzmem, które chcą komfortowo widzieć w ostrym świetle (o polaryzację można wzbogacić także szkła korekcyjne)
 5. Dla osób przebywających dużo na słońcu, wyjeżdżających na urlop itp.

Soczewki specjalnie dla dzieci

Bardzo ważne znaczenie ma wykonanie pełnego badania wzroku dziecka przed ukończeniem 3-go roku życia, zanim pójdzie ono do przedszkola i następnie, regularne badanie wzroku dziecka.

Wśród dzieci rozpoczynających naukę, jedno z pięciorga ma jakąś wadę wzroku. Niektóre dzieci, nie mając porównania z poprawnym widzeniem, traktują swój sposób widzenia jako normalny. Rozpoznanie i korekta wad wzroku mają duży wpływ na naukę i rozwój dzieci.
Ponad 80% uczenia się dzieci oparte jest na wzroku.

Soczewki specjalnie dla dzieci to delikatne szkiełka, które łączą w sobie wszystkie najważniejsze cechy poszukiwane przez rodziców i opiekunów oraz zalecane przez lekarzy okulistów i optometrystów:

 • mała masa soczewek nie obciąża nosa i twarzy dziecka
 • bardzo wysoka estetyka soczewek sprawia, iż dzieci chętnie chodzą w okularach
 • zastosowanie materiału organicznego gwarantuje, iż soczewki są wytrzymałe i wyjątkowo bezpieczne

Krótkowzroczność (łac. myopia) to najczęściej występująca wada wzroku. Krótkowidz odbiera obraz nieostry i zamazany, a w celu odpowiedniego dostrzeżenia obserwowanego przedmiotu przybliża go do oczu. Charakterystycznym dla tego rodzaju wady wzroku jest złe widzenie rzeczy odległych przy dobrym widzeniu przedmiotów bliskich. Dla korekcji krótkowzroczności wykorzystuje się soczewki korekcyjne minusowe.

Dalekowzroczność (nadwzroczność, łac. hyperopia) – druga z najbardziej powszechnych wad wzroku. Pogłębia się ona wraz z wiekiem, kiedy to można mówić o starczowzroczności. Wada ta jest wynikiem zmniejszenia elastyczności soczewki, mniejszej sprawności mięśnia rzęskowego oraz osłabienia aparatu nastawczego. Dla korekcji dalekowzroczności wykorzystuje się soczewki korekcyjne dodatnie.