Soczewki okularowe

Niezależnie od sytuacji dobre widzenie jest nam absolutnie niezbędne. Odpowiednio dobrane soczewki gwarantują odpowiednią korekcję wzroku i komfort podczas pracy, wypoczynku czy też prowadzenia samochodu. W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć lekkie i bezpieczne nowoczesne soczewki znanych producentów.

SZLIFUJEMY U SIEBIE!

Dlaczego to takie ważne? Dzięki temu mamy bezpośredni wpływ na wygląd Waszych okularów oraz jakość widzenia. Prawidłowy montaż soczewek jest niezmiernie ważny, nawet najlepsze soczewki nieprawidłowo zamontowane nie będą dawały komfortu widzenia.

Posiadając własną szlifiernie możemy od początku do końca dbać o to aby Wasze okulary były jak najlepiej wykonane.

W razie potrzeby jest u nas również możliwość wykonania okularów "na miejscu" po wcześniejszym zamówieniu szkieł umawiamy się z Państwem na dogodny termin.

 

 

 

PRAWIDŁOWY DOBÓR SOCZEWEK
DO TWOICH POTRZEB

Prawidłowy dobór szkieł jest bardzo istotny. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Obecnie mamy bardzo szeroki wybór soczewek. Soczewki progresywne, dwuogniskowe, biurowe, mnogość powłok antyrefleksyjnych - łatwo się w tym wszystkim pogubić dlatego chętnie wytłumaczymy na czym polegają różnice oraz dopasujemy rozwiązanie, które będzie najbardziej komfortowe.

Korzystamy tylko z soczewek renomowanych firm za czym idzie wysoka jakość produktu, niezawodność oraz perfekcyjne widzenie.

 

 

 

SOCZEWKI PROGRESYWNE

To doskonałe rozwiązanie głównie w przypadku osób, które cierpią na starczowzroczność, czyli tak zwaną presbyopię.

Ich wyjątkowość polega na bardzo specyficznej budowie soczewek. Są one skonstruowane w ten sposób, aby łagodnie zmieniać moc w swoim pionowym przekroju. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby, które do tej pory musiały korzystać z dwóch par okularów, teraz zobaczą wszystko wyraźnie w każdej sytuacji. Okulary progresywne wyglądają wyjątkowo estetycznie i są bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Zawierają kilka obszarów korekcji, pozwalających użytkownikowi widzieć wyraźnie na każdą odległość.

Obszar do dali - znajduje się w górnej części soczewek- zapewnia komfortowe pole widzenia z daleka, na przykład podczas prowadzenia somochodu, oglądania telewizji, filmu w kinie lub podziwiania krajobrazu.

Obszar pośredni - obszar pośredni to środkowa czesć soczewek, w której moc stopniowo i delikatnie zaczyna przechodzić z korekcji dali na korekcję dostosowaną do bliży. Szerokość tego obszaru zależy od wybranej indywidualnie dla każdego użytkownika konstrukcji soczewek. Mimo iż jest to najwęższa część, umożliwia użytkownikowi wyraźne widzenie na dystansach pośrednich, takich jak ekran komputera lub deska rozdzielcza samochodu.

Obszar do bliży - obszar ten jest umiejscowiony w dolnej części soczewek i przeznaczony jest do czytania lub oglądania obiektów z bliska. W obszarze tym moc soczewki jest największa, co gwarantuje komfortowe, szerokie pole widzenia.

Dobór odpowiednich soczewek progresywnych nie jest prostym procesem. Wykwalifikowany personel posiadający długoletnie doświadczenie chętnie wytłumaczy Państwu zasadę działania oraz liczne możliwości związane z soczewkami progresywnymi.

 
 

SOCZEWKI DWUOGNISKOWE

Soczewki dwuogniskowe umożliwiają patrzenie do dali i do bliży przy użyciu jednej pary okularów. Patrząc przez środek soczewki widzimy przedmioty znajdujące się daleko, natomiast koncentrując wzrok w dolnej części szkła,skupiamy się na obiektach położonych blisko.

SOCZEWKI BIUROWE

Soczewki przeznaczone dla osób, które potrzebują okularów do czytania ale często korzystają z wielu urządzeń znajdujących się w różnych odległościach (skoroszyt, laptop, monitor ekranowy). Dzięki specjalnej zmiennoogniskowej konstrukcji soczewki biurowe zapewniają doskonałe widzenie na każdą odległość.

 
 

SOCZEWKI Z POWŁOKĄ AR, ALE JAKĄ?

Powłoki AR poprawiają kontrast widzenia oraz przejrzystość soczewek (aż do ok. 99%). Na rynku jest bardzo wiele różnych powłok antyrefleksyjnych. Ważne aby wybrać taką, która w największym stopniu poprawi komfort widzenia.

W naszym salonie chętnie poinformujemy Cię o licznych możliwościach i rodzajach powłok, możliwościach związanych z uszlachetnieniami czy też nowościach na rynku.

SOCZEWSKI WYSOKOINDEKSOWE (POCIENIANE)

Soczewki pocieniane (wysokoindeksowe) to propozycja dla osób, które pomimo posiadania średniej lub dużej wady wzroku chcą posiadać estetyczne i lekkie szkła.  Ich zredukowana masa i grubość sprawiają, iż nawet przy dużych mocach można czuć się komfortowo i modnie.

Soczewki wysokoindeksowe to najlepszy wybór dla osób, które pomimo znaczącej wady wzroku chcą posiadać cienkie i lekkie szkła.

PAMIĘTAJ ! :)

Jeśli masz duże moce zawsze pozwól sobie pomóc przy doborze oprawy, dobrze dopasowana oprawka może zdziałać cuda a dodatkowo pocienione szkło będzie wyglądać estetycznie i lekko.

 
 

SOCZEWKI FOTOCHROMOWE

Bezbarwne gdy to konieczne. Przeciwsłoneczne gdy tego potrzebujesz.

Soczewki fotochromowe posiadają zdolność do automatycznego zmieniania zabarwienia od przejrzystego do ciemnego poprzez wszystkie odcienie pośrednie. Są one zaprojektowane tak, aby szybko adaptowały się od przejrzystości w pomieszczeniach do pełnego zabarwienia w jasnym świetle słonecznym. Wieczorem i nocą soczewki te są przejrzyste.

SOCZEWKI POLARYZACYJNE

Soczewki polaryzacyjne to komfort widzenia dostępny dla wszystkich użytkowników okularów. Obraz, jaki widzimy przez soczewki z polaryzacją jest bardziej ostry i nasycony barwami, niż widziany „gołym” okiem.

Soczewki polaryzacyjne zapewniają ochronę wzroku przed światłem słonecznym oraz promieniowaniem ultrafioletowym. Ich główna funkcja, odróżniająca je od standardowych soczewek barwionych, to pełna redukcja odbić i odblasków. Ich zalety docenią wszystkie osoby spędzające czas w warunkach silnego nasłonecznienia, a tym samym narażone dla działanie męczących refleksów świetlnych (kierowcy, żeglarze, sportowcy).

 

 

Krótkowzroczność (łac. myopia) to najczęściej występująca wada wzroku. Krótkowidz odbiera obraz nieostry i zamazany, a w celu odpowiedniego dostrzeżenia obserwowanego przedmiotu przybliża go do oczu. Charakterystycznym dla tego rodzaju wady wzroku jest złe widzenie rzeczy odległych przy dobrym widzeniu przedmiotów bliskich. Dla korekcji krótkowzroczności wykorzystuje się soczewki korekcyjne minusowe.

Dalekowzroczność (nadwzroczność, łac. hyperopia) – druga z najbardziej powszechnych wad wzroku. Pogłębia się ona wraz z wiekiem, kiedy to można mówić o starczowzroczności. Wada ta jest wynikiem zmniejszenia elastyczności soczewki, mniejszej sprawności mięśnia rzęskowego oraz osłabienia aparatu nastawczego. Dla korekcji dalekowzroczności wykorzystuje się soczewki korekcyjne dodatnie.