Badanie wzroku

W naszych salonach zatrudniamy wyłącznie doświadczonych specjalistów, którzy dbają o komfort widzenia oraz zdrowie oczu klientów.

 

Optometrysta

Optometrysta to zawód należący do systemu ochrony zdrowia. Głównym przedmiotem zainteresowania optometrysty jest proces widzenia.

Optometryści mają uprawnienia do pomiarów parametrów układu wzrokowego potrzebnych do dobrania odpowiednich szkieł i aplikowania soczewek.

Na zlecenie lekarza okulisty może również prowadzić rehabilitację układu wzrokowego.

Optometrysta dobierze soczewki nawet w najbardziej złożonych wadach wzorku i przygotuje stosowne okulary lub zaordynuje soczewki kontaktowe.

W celu sprawdzenia dni i godzin przyjęć optometrysty prosimy o kontakt.

 

Okulista

W przypadku chorób oczu konieczna jest porada okulisty. Lekarz okulista dokonuje nie tylko diagnostyki widzenia (jak optometrysta), ale również prawidłowej budowy narządów wzroku (np. sprawdzenie dna oka).

Okulista posiada kompetencje w zakresie leczenia i zapobiegania chorobom układu wzroku, a także prowadzenia zabiegów, przypisuje leki czy rehabilitację.

Okulista, który jest równocześnie optometrystą, przygotowuje też okulary (szlifuje soczewki, dopasowuje oprawy). Gdy podczas badań optometrysta zauważy jakieś nieprawidłowości, kieruje klienta do okulisty.